Jesienne dodatki do stylizacji – co wybrać?

Nie wiesz, jak dopasować szalik i czapkę do płaszcza, czy kurtki? Zastanawiasz się, jak połączyć te elementy, aby wyglądać jesienią modnie? Przeczytaj poniższe porady, a dobór dodatków stanie się prostszy.

Chusty

Ciekawą propozycją w tym sezonie są wiązane w różny sposób chusty. Można nosić je jako szeroką opaskę, czy owijać całą głowę wiążąc ją z tyłu lub z przodu, a nawet opleść wokół szyi. Inspiracji możesz poszukać wśród gwiazd lat 50, czy 60! Chusty mają różne wzory, m.in.: kwiatowe, etniczne, geometryczne. Dopasuj je odpowiednio do swojego płaszcza, czy kurtki.

Szaliki na jesień

Możemy wybrać szaliki bardzo długie, ciepłe, wyglądające niczym koc. W tym sezonie możesz również zdecydować się na intensywny kolor szalika, czy wybrać te w różne wzory. Innym ciekawym rozwiązaniem jest wybranie ciepłego komina. Poszukując szalika, czy komina zwróć uwagę na materiał – dłużej posłużą ci te wykonane z wełny, bawełny, czy kaszmiru.

Rękawiczki

Rękawiczki powinny być dopasowane do wyglądu płaszcza, czy kurtki. Inne sprawdzą się w przypadku eleganckiego modelu, a inne z tym zakładanym na co dzień. Do wyboru są rękawiczki z materiałów takich jak: bawełna, wełna, czy zamsz.

Nakrycie głowy

Jeżeli nie lubisz czapek, możesz pomyśleć o kapeluszu idealnym jako dodatek do stylu boho. Możesz także wybrać kaszkiet lub beret, który będzie pasował do stylu francuskiego, czy romantycznego.

Jak łączyć czapkę i szalik z płaszczem, czy kurtką?

Jedną z pierwszych propozycji jest połączenie tego samego koloru czapki i kurtki. Możesz również dopasować ten sam kolor szalika i czapki, ale wykonanych z różnych materiałów. Kolejne połączenie to dopasowanie koloru czapki do torebki lub butów, tak, aby te elementy łączyły stylizację. Płaszcze o jednym kolorze pozwalają nam na szeroki wybór szalików, które mogą być w różne wzory np. w kwiatki lub w kratkę.

Płaszcz w kratkę – jak dobrać odpowiednie dodatki?

Uwielbiasz płaszcze w kratkę, ale nie wiesz, jakie elementy będą do nich pasować? Wybierz jeden kolor z płaszcza i załóż taką czapkę. Zasada ta dotyczy również szalika. Możesz również płaszcz w kratkę połączyć z szalikiem o podobnym motywie. Jest to trudne zestawienie, dlatego ważne, aby na przykład wzór kratki był taki sam na płaszczu, jak i szaliku.

Zadbaj, aby twój look był spójny!

Najważniejsze, aby dopasować nakrycie głowy lub szalik, do płaszcza, czy kurtki. Wszystko po to, aby stylizacja była spójna. Najlepiej określić gamę kolorystyczną i dopasować do niej poszczególne elementy. Poszukaj inspiracji na desigual outlet online na pepegi.eu.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.