Black Style, czyli wszystko o ponadczasowej czerni

Zapewne wiele naszych czytelniczek czy też czytelników doskonale zna ten styl, a co za tym idzie posiadają oni w swojej garderobie co najmniej kilka egzemplarzy w kolorze głębokiej czerni. Naszym zdaniem każdy powinien mieć ją w swojej szafie, ponieważ nadaje się na wszelkie okazje, a co więcej, dopasowuje się każdej sylwetki. W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka modowych trików z użyciem czerni, a także przekonamy pozostałych do naszej propozycji.

Wcale nie taka mroczna

Niektórzy jeszcze kojarzą kolor czarny dość negatywnie, a czasami nawet wyłącznie z różnego rodzaju subkulturami. Absolutnie nie zamierzamy rozwijać się na ten temat, ponieważ poruszamy tutaj jedynie kwestie związane z modą, a odcienie czerni królują w niej od zawsze. Dodatkowa interpretacja jest całkowicie zbędna, a wszelkie mity dotyczące tego koloru wcale nie muszą mieć swojego uzasadnienia w rzeczywistości.

Czarny jako jedna z niewielu barw jest na tyle uniwersalna, że doskonale łączy się z innymi odcieniami, gdzie powstały kontrast perfekcyjnie podkreśla każdą stylizację. Zatem niezależnie od wyposażenia Twojej garderoby, kolor czarny dopasuje się do niej po każdym aspektem. Nie bój się przełamać niektórych barier, ponieważ czerń nie powinna kojarzyć się ze smutkiem czy nostalgicznym nastrojem. Potraktuj ją pozytywnie, a mianowicie jako element uzupełniający czy też wzór elegancji i szyku.

Dla każdego typu figury

Równie często można spotkać się z mniemaniem, że kolor ten wyszczupla oraz modeluje wizualnie sylwetkę, nawet jeśli posiada ona pewne niedoskonałości. Oczywiście jest to prawdą, ponieważ czerń wspomaga optyczne pomniejszenie, aczkolwiek trzeba robić to umiejętnie i rozważnie, aby nie uzyskać odwrotnego i niesmacznego efektu.

W związku z tym polecamy zaopatrzyć się w bluzki damskie czarne, które dostępne są w większości sklepów stacjonarnych czy też online. Najlepiej, gdy są one pozbawione wszelkich wzorów i posiadają gładką strukturę. Wówczas nie będziesz miał jakichkolwiek problemów z dopasowaniem ich do błyszczącej spódnicy albo jeansów z wieloma aplikacjami. Dla osób z bardziej obfitymi kształtami polecamy zestaw czarnych obcisłych spodni wraz z golfem w tym samym odcieniu oczywiście, jednak warto takie kombinacje nieco przełamać kolorem, co Panie mogą zdziałać przy makijażu, a Panowie dodając całości dodatki w postaci marynarki w żywym kolorze. Spokojnie możesz łączyć czerń z większością swoich ubrań, ale w taki sposób, aby komplet prezentował się spójnie i płynnie przechodził z góry na dół, co oznacza brak wyraźnej granicy między Twoją bluzką, koszulą czy inną częścią garderoby, a dolną partią.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *