Kolorystyka eleganckich butów – ważny element ubioru?

Na co dzień oprócz odpowiedniego fasonu danego obuwia oraz odzieży, ważna jest również kolorystyka. Powinna ona w głównej mierze komponować się z całością stylizacji. Kolor obuwia jest ważny także w przypadku eleganckich butów.

Kolorystyka eleganckiego obuwia

Kolor obuwia to ważna kwestia szczególnie w przypadku formalnych spotkań. Powinien on łączyć się w spójny sposób z odzieżą, bądź komponować się z jednym odcieniem w całej stylizacji. Tak naprawdę w przypadku różnych uroczystości, które wymagają eleganckiego ubioru, należy także dobrać odpowiednie buty. O ile z ich rodzajem nie ma większych problemów, tak bardziej kwestia tyczy się odcieni obuwia. Z pewnością wśród kolorystyki możemy powiedzieć, że w pewnych granicach istnieje savoir vivre. Niekiedy nie wypada nam założyć neonowych barw obuwia, np. do wieczorowej eleganckiej sukni. Jednak z drugiej strony wszystko tyczy się względem gustów indywidualnie każdej osoby.  Czasem ciężko również stwierdzić, który kolor stanie się elegancki, ponieważ dana kobieta inaczej wygląda w intensywnych odcieniach, a jeszcze inaczej w stonowanych barwach. Jednak najczęściej przyjmuje się, że za kolor eleganckiego obuwia odpowiada czerń. Do tego z pewnością należy dołączyć beż, ciemny brąz oraz granat. Z pewnością stonowane kolory butów będą w jakiś sposób zdecydowanie lepszą opcją i to one najczęściej kojarzą się z elegancją. Zazwyczaj dużo zależy od samego stroju na dane spotkanie oraz uroczystość.

Odpowiednie obuwie

Oprócz samej kolorystyki powinniśmy także zastanowić się nad rodzajem danego obuwia. Elegancja charakteryzuje niekiedy określony ich typ. To nie tylko odcień, ale również fason i model butów. Szpilki damskie to chyba jeden z najczęściej wybieranych wariantów eleganckiego obuwia.  Z pewnością dodaje klasy oraz szyku, ale też skutecznie wydłuża oraz wysmukla sylwetkę. Często natomiast można zauważyć również czółenka oraz szpilki na słupku jako bardziej stabilny i wygodniejszy wariant obuwia. Z kolei alternatywą dla wysokich obcasów mogą być balerinki damskie. Płaskie obuwie, które sprawia, że noga czuję się swobodnie oraz świetnie pasują praktycznie do każdej stylizacji. Często także balerinki stanowią zamianę butów wysokich na ważnych uroczystościach. Szeroki wybór modelów tego rodzaju obuwia z pewnością pozwoli na odpowiednie dopasowanie do danej sytuacji oraz stylizacji.

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.