Kurtka czy płaszcz? Co sprawdzi się lepiej na zimę?

To pytania pada dosyć często w szczególności, gdy coraz szybciej zbliża się zimowa aura. Z pewnością oba okrycia wierzchnie będą idealne podczas każdej chłodniejszej pogody. Niekiedy kobiety decydują się za zakup zarówno kurtki, jak i płaszcza.

Co sprawdzi się lepiej?

Kurtka to nieco uniwersalny rodzaj okrycia wierzchniego. Można wybrać wiele jej rodzajów, np. o kroju parki z ocieplanym materiałem w środku lub popularną kurtkę puchową. W szczególności często wybór pada na kurtkę puchową. Ważny jest wybór nie tylko odpowiedniego modelu, ale i koloru kurtki puchowej. Zazwyczaj sięga ona długością do bioder, a na dole zakończona jest ściągaczem. Mamy także dłuższe modele kurtki puchowej, które także mogą być dobrą alternatywą. Jednak, aby dobrze dopasować ją względem sylwetki, należy wybrać odpowiedni model. Kurtka nie musi być oczywiście tylko puchowa. To także skórzane modele z futerkiem, kożuchem oraz innymi materiałami, które mają za zadanie sprawdzić się w zmieniających warunkach. Jednak na zimę warto zdecydować się na grubsze modele. Kurtka zimowa to klasyczny wybór okrycia wierzchniego, jednak nie zawsze sprawdzi się w sytuacji, gdzie będziemy potrzebować eleganckiego charakteru. Z kolei płaszcze damskie to wybór częsty wśród kobiet. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się w formalnych sytuacjach i będzie eleganckim dodatkiem w naszej garderobie. Tutaj także należy zastanowić się nad odpowiednim fasonem. Jedno lub dwurzędowe modele to klasyczny wariant. Jednak możemy także spotkać się z dodatkami w postaci zamków, ozdobnych nitek, czy kieszeń.

Wybierz oba warianty

Gdy nie jesteśmy do końca zdecydowani, na jaki rodzaj okrycia wierzchniego postawić zdecydujmy się na wybór obu z nich. Dlaczego? Pozwoli nam to na dopasowanie danego okrycia do sytuacji lub okoliczności. Kurtka sprawdzi się w codziennych stylizacjach o nieformalnych podłożu. Z kolei płaszcz to idealne połączenie elegancji, która sprawdzi się w pracy lub podczas różnych uroczystości. Dlatego często kobiety stawiają na zakup kurtki, jak i płaszcza. Tak samo tyczy się również obuwia. W zależności od sytuacji wybieramy dany wariant, który będzie najlepiej pasować. Kurtkę można nosić na co dzień, np. do jeansów lub sportowych stylizacji. Z kolei płaszcz sprawdzi się do spódnic oraz sukienek, gdzie potrzeba nieco więcej elegancji. Wszystko zależy od tego, gdzie wychodzisz i jaki styl oraz dress code obowiązuje na danym spotkaniu lub uroczystości. Oba rodzaje okrycia wierzchniego, mimo odmiennego charakteru cechuje wygoda oraz modny wygląd. Zdecydowanie się na zakup obu tych wariantów tyczy się także większych kosztów, ale często sklepy w okresie jesienno-zimowym oferuje szereg promocji, dlatego to dobra okazja, aby z nich skorzystać i wybrać odpowiednią kurtkę oraz płaszcz dla siebie.

 

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *