Kurtka puchowa – wiosenny must have

Właściwości termoizolacyjne, czy wygoda i komfort noszenia – to tylko kilka cech puchówki. Przede wszystkim kurtka puchowa to uniwersalny element w każdej garderobie. Idealna na wiosenny sezon. Jak zatem wybrać odpowiedni model?

Puchówka – zalety

Kobiety cenią sobie przede wszystkim wygląd kurtek puchowych oraz wygodę na co dzień. Funkcjonalność to tylko jedna z cech tego okrycia wierzchniego. Idealnie dopasuje się do sylwetki, dlatego że wiele fasonów posiada ściągacz u dołu. Pozwala to ułożyć w odpowiedni sposób dany model kurtki względem figury. Puchówka jest na tyle uniwersalna, że idealnie będzie pasować do każdej sylwetki. Wystarczy wybrać także odpowiedni model pod względem kolorystycznym. Obecnie w modzie są zdecydowanie intensywne, żywe kolory, a także metaliczne poświaty. Dlatego nie zawsze musisz wybrać tylko i wyłącznie stonowane barwy, jak czerń.

Kurtka puchowa – sprawdzi się na wiosnę?

Kurtka puchowa spisze się podczas wiosennej pogody, wtedy gdy zdecydujemy się na jej nieco lżejszą wersję. Na zimę jesteśmy przyzwyczajeni do wyboru okrycia wierzchniego z grubego, ciężkiego materiału. Okrycie wierzchnie powinno przede wszystkim odpowiednio przepuszczać powietrze, a także sprawiać wrażenie lekkiej, abyśmy mogli czuć się w niej wygodnie. Dlatego chętnie na wiosnę kobiety sięgają po krótkie modele puchówki, zazwyczaj do bioder. Jednak nie oznacza to, że puchówka posłuży nam tylko i wyłącznie jeden sezon. Później możemy śmiało wykorzystać ją na jesień oraz w kolejnych latach. Można zestawiać ją praktycznie ze wszystkim. Sprawdzi się również w eleganckich oraz tych luźnych, miejskich zestawieniach na co dzień. Lekkie kurtki damskie na wiosnę będą idealną alternatywą dla grubych płaszczy czy innych okryć wierzchnich.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *