Na co zwrócić uwagę, wybierając płaszcz na wiosnę?

Problem pojawia się, gdy chcemy wybrać odpowiedni krój oraz kolor. Wybór płaszcza na wiosnę to nie zawsze łatwe wyzwanie. Niekiedy trudno dobrać odpowiedni fason do sylwetki, czy pod względem długości, kroju lub dodatków.

Długość

Długość okrycia wierzchniego bezpośrednio wiążę się z naszą sylwetką. Fasony maxi długie do ziemi są idealne dla osób wysokich, które chcą wysmuklić sylwetkę i podkreślić swój atut, jakim jest wzrost. Midi z kolei to wariant do połowy łydek, a więc sprawdzi się u kobiet ze średnim wzrostem. Pasuje zarówno do szczupłych, jak i nieco pełniejszych kształtów. Płaszcze damskie do kolan to propozycja dla niskich osób. Nie skracają sylwetki, nie przytłaczają, więc odpowiednio podkreślają figurę. Zwróć jednak uwagę, aby okrycie wierzchnie odpowiednio się dopinało. Niezależnie, czy jest ono na guzik, pasek czy zatrzaski. Jednorzędowe, dwurzędowe, asymetryczne, szlafrokowe oraz na pasek, zamek, guziki lub zatrzaski.  Twoją uwagę powinny również zwrócić dodatki, a więc wszelkie wstawki i kieszenie.

Fason płaszcza a sylwetka

Kształt, krój, kolor, czy długość to istotne elementy, które wpływają na wygląd płaszcza na danej sylwetki. Dla osób o typie klepsydry szczególnie dobrze prezentują się okrycia wierzchnie z jednorzędowym zapięciem na guziki lub pasek. Dany model płaszcza powinien przede wszystkim podkreślić talię i wysmuklić całą sylwetkę. Dla gruszki idealne okrycie warto, aby miało szersze kołnierze, ozdobne kieszenie oraz przede wszystkim pasek w talii lub krój dopasowany. Wśród kobiet z figurą jabłka świetnie sprawdzą się płaszcze typu oversize czy o luźnych krojach lub lekko wytaliowany.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.