Postaw na casual style

Można opisać go wieloma słowami, aczkolwiek my dzisiaj skupimy się na kilku z nich – codzienny, minimalistyczny i indywidualny. Oto trzy proste pojęcia, które najlepiej odzwierciedlają casual w wydaniu męskim i damskim. W obecnym sezonie również można wykorzystać zwykłe i typowe części garderoby połączone z nowościami ze świata mody.

T-shirty

Zapewne dobrze Ci znane i klasyczne t-shirty, bez których nie wyobrażamy sobie wnętrza żadnej szafy. Zarówno u Pań, jak i Panów powinny występować pod różną postacią, dzięki czemu będą w stanie wykorzystać je i założyć do dowolnej codziennej stylizacji. Jednak jak pewnie wiadomo t-shirty coraz częściej pojawiają się także pod inną postacią, gdzie różnią się przede wszystkim materiałem. Wówczas mogą one zupełnie inaczej prezentować się w swoich stylizacjach, a tym samym stworzyć nawet bardziej formalny ubiór niż można byłoby się spodziewać.

Dla kobiet t-shirty mogą posiadać różne dekolty, których różne kroje pasuje innym typom sylwetek. Podobnie u Panów można zauważyć różne wykończenie koszulek z krótkim rękawem, przez co część z nich nadają się wyłącznie do stylizacji sportowych, a pozostałe można już próbować skombinować z eleganckimi spodniami.

Tenisówki unisex

Codzienny look kojarzy się również najczęściej z luźnym wyglądem i wygodą, a co za tym idzie tenisówkami. Niektóre modele są na tyle uniwersalne, że można dostosować je niezależnie od płci. Zresztą dzisiejszy świat mody zezwala już na łączenie ze sobą butów sportowych ze spódnicami czy sukienkami o charakterze sportowym. Wszystko staje się możliwe, a najważniejsze byś czuł się wygodnie i swobodnie jak na co dzień. Casual style to odzwierciedlenie ubioru z każdego dnia, gdy zamierzasz spotkać się ze znajomymi, wyjść na zakupy czy też spacer z psem.

Jednak wszędzie chciałbyś dobrze wyglądać, dlatego casual absolutnie nie powinien kojarzyć się z dresami i rozciągniętymi bluzkami. Właśnie dlatego też tenisówki wcale nie muszą być zużytymi butami, które zakładamy wychodząc na ogród, a wygodnym obuwiem na platformie, zapinanym czy też ażurowym, bo najważniejsza jest Twoja wygoda.

Spodnie jeansowe ponadczasowe

Ostatnim elementem niezbędnym i najpopularniejszym jeśli chodzi o casual, będą właśnie spodnie jeansowe, które stosowane są już prawie od zarania dziejów. Jednocześnie Panowie i Panie korzystają z ich wielu zalet i modeli, w których czują się wygodnie, a tym samym są one bardziej eleganckie i odświętne od zwykłych spodni dresowych. Mogą występować w stylizacjach codziennych, jak i przeznaczonych na randkę, wyjście do kina czy jakiekolwiek inne. Ich uniwersalność i często minimalistyczne wykończenie stanowią klucz do sukcesu każdej stylizacji casualowej.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *