Co dziecko powinno nosić na jesień?

Jesień to pora roku, która daje w kość niejednemu. Zazwyczaj wtedy, tak samo, jak w zimie, narażeni jesteśmy wszyscy na różne przeziębienia i choroby, a zwłaszcza dzieci. Zatem, jak odpowiednio ubrać nasze dziecko na tak przesilony okres w roku?

Wygoda

Zacznijmy od tego, że musimy pamiętać o tym, że nasz maluch prawdopodobnie wyrósł z ubrań z poprzedniego sezonu. Dzieci rosną bardzo szybko, a co za tym idzie często potrzeba kupić mu nowych ubrań, które będą odpowiednio pasować. Wiadomo, że za małe, jak i za duże rzeczy nie sprawią należytej ochrony naszemu dziecku podczas jesieni czy zimy. Dlatego, aby skompletować szafę malucha, należy kierować się przede wszystkim wygodą i komfortem. Ponadto ubrania muszą być wystarczająco ciepłe, które otulą ciało dziecka w chłodniejsze dni. Jesień jest bardzo wymagającą porą roku, która wystawia często wszystkich na próbę.

Jakie ubrania wybrać?

Niezależnie od płci naszego dziecka oraz wieku, warto postawić na oczywiste i sprawdzone ubrania. Najlepiej takie, które będą dostarczyły dużo ciepła i będą wygodne dla naszej pociechy. Postawmy na wszelkiego rodzaju sweterki oraz bluzy z kapturem, które otulą najważniejsze części ciała. Ponadto warto zaopatrzyć się w golf, który okryje szyje dziecka, jeśli nie lubi nosić szalików lub chust. Dbajmy także o głowę, ponieważ jest najważniejsza. Tutaj oczywiście mowa o czapkach lub opaskach, które sprawdzą się w chłodniejsze dni. Do tego postawmy na spodnie lub legginsy. Nie zapomnijmy o butach dla dziecka. Najlepsze będą takie za kostkę lub zwykłe kalosze, które będą idealne na jesienne spacery wśród wielu kałuż, z których nasz maluch ma frajdę. Mamy także bardzo ważną wskazówkę. Lepiej ubierać dziecko warstwowo na tzw. cebulkę. Wtedy o wiele łatwiej ściągnąć mu jakąś część ubrania, jeśli jest za gorąco. To lepsze rozwiązanie niż ubranie go tylko w sweter lub bluzę. Oczywiście obowiązkowym punktem w dopełnieniu całego stroju jest kurtka lub kamizelka. Pamiętaj, że dziecko musi we wszystkim czuć się wygodnie, dlatego wybieraj taką odzież dziecięcą, która nie jest z gryzącego materiału. Na pewno, jeśli coś będzie źle leżeć z pewnością da Ci o tym znać.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *