Kurtka puchowa – co musisz o niej wiedzieć?

Popularna puchówka to jeden z najczęściej wybieranych modeli kurtki na zimę. Będzie idealnym uzupełnieniem stylizacji podczas cieplejszych dni, jak i tych typowo mroźnych. Czy warto zatem w nią zainwestować?

Zalety kurtki puchowej

Kurtki zimowe wykonane z naturalnego puchu to gwarancja wytrzymałości. Wybierając okrycie wierzchnie tego typu, mamy wręcz pewność, że posłuży nam ono przez kolejne sezony. W dodatku sama puchówka ma jeszcze wiele innych zalet, np. dobre właściwości termoizolacyjne. To okrycie wierzchnie, które zatrzymuje ciepło. Innym wariantem jest puchówka, która została wypełniona sztucznym materiałem – poliestrem. Nieco tańszy zamiennik kurtki puchowej z naturalnego puchu nie oznacza od razu wcale gorszą jakość.

Rodzaje puchówki

Wśród różnych modeli puchówki mamy jej wiele rodzajów. Stanowią swego rodzaju alternatywę dla długiego, ciepłego płaszcza. Oto kilka z nich:

  • Krótka kurtka puchowa . Zatrzymuje ciepło, ale również jest praktyczna. Pasuje do każdej sylwetki, a więc nie musimy martwić się, że nie będzie ona pasować, np. wysokim kobietom. Są lekkie, nie ograniczają ruchu oraz wygodnie się noszą. Ponadto optycznie nie powiększają sylwetki, a więc każda kobieta może pozwolić sobie na jej zakup.
  • Lekka kurtka puchowa – to wariant, który sprawdza się na jesień oraz wiosnę. Z pewnością sprawdzi się, gdy zima nieco odpuści i zrobi się cieplej. Jest to puchówka wykonana z lżejszego materiału, a więc z mniejszej ilości wypełniacza – puchu.
  • Kamizelki puchowe. Podczas chłodniejszych dni wystarczy wybrać odpowiedni sweter lub bluzę i zwieńczyć to kamizelką puchową.
  • Długie zimowe kurtki puchowe – ostatni z rodzajów puchówki, który jest chętnie wybierany przez kobiety podczas mroźnych, zimowych dni. Zdecydowanie jest to wybór dla osób o wyższym wzroście, aby nie zaburzyć proporcji sylwetki.

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.