Płaszcz z kapturem – ciekawy model sezonu

Zima wiele razy wystawia na próbę naszą garderobę. Wówczas wybieramy okrycia wierzchnie, które będą funkcjonalne i wygodne. Jednym z jego rodzajów jest płaszcz zimowy z kapturem. Czy warto go wybrać?

Czy ten model sprawdzi się w zimie?

Zimowy płaszcz z kapturem to nieco inny rodzaj klasycznego płaszcza. Warto wspomnieć o funkcjonalności tego płaszcza. Skutecznie ochroni nas przed niską temperaturą, ale również deszczową aurą. Najlepiej jednak wybierać okrycia wierzchnie przede wszystkim z domieszkami naturalnych materiałów. Kaptur będzie stanowić nie tylko ochronę przed zmoknięciem, ale również nada ciekawy charakter. Właściwości termoizolacyjne powinny przekonać nas do wyboru właśnie tego okrycia wierzchniego. Praktyczne, ciepłe oraz wygodne płaszcze zimowe to obowiązek w zimowej kobiecej szafie.

Odpowiedni fason płaszcz z kapturem

Nie musisz stawiać tylko na klasyczne kolory płaszcza wełnianego. Czerń, szarość, beż, czy granat to odcienie, do których pasuje praktycznie wszystko. Warto jednak postawić na nieco intensywniejsze barwy – żółć, zieleń, bordo, czerwień, czy błękit. Niekiedy należy odświeżyć swoją garderobę o nowe kroje, modele, ale także kolory. Z pewnością wzbogaci to szafę oraz pokreśli styl. Wybierz okrycie względem sylwetki. Nie powinno być za długie ani krótki, aby optycznie nie zaburzyć proporcji. Wyższe kobiety mogą postawić na modele maxi, a także te w wersji oversize. Kobietom o niskim wzroście proponuje się dwurzędowe płaszcze, które sięgają maksymalnie do kolan. W dodatku często proponuje się je w wersji zapinanej na pasek, aby pokreślić atuty figury.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.