Jak przetrwać okres przejściowy zima-wiosna?

Jest to najgorszy czas, kiedy na niebie pojawia się już piękne słońce, a powietrze nadal mrozi i przyprawia nas o dreszcze. Wówczas trzeba szczególnie uważać na swoją garderobę, aby nie przesadzić w obie strony i ubierać się stosowanie do warunków panujących na zewnątrz. W dzisiejszym artykule poradzimy jak praktycznie i jednocześnie modnie możesz ubierać się podczas takiego okresu przejściowego, by następnie uniknąć zarówno choroby, jak i wpadki modowej.

Metoda warstwowania

Chodzi o popularne ubieranie się na cebulkę, co oznacza w rzeczywistości założenie na siebie kilku różnych warstw ubrań, które możesz w każdej chwili zdjąć, kiedy zrobi Ci się za ciepło. Najczęściej metoda ta stosowana jest u dzieci, które nie powinny się przegrzewać, by następnie oziębić się na świeżym powietrzu. Jednak wcale nie dotyczy to wyłącznie najmłodszych, a jest to świetny sposób właśnie na przełomie zimy i wiosny.

Spróbuj zatem przygotować się na dłuższe wyjścia, by zapewnić sobie przede wszystkim wygodę i komfort. W efekcie przydadzą Ci się podkoszulki, swetry i ciepłe kurtki, które zwłaszcza przy minusowych temperatur okazują się bardzo przydatne. Oczywiście dodatki w postaci szalików, rękawiczek czy czapek będą również mile widziane, a wszystko to zależy głównie od warunków atmosferycznych, które powinieneś obserwować na bieżąco, by nie dać się złapać zimie ani pokusić wiośnie.

Stylowa praktyka

Bez problemu da się połączyć zarówno funkcjonalną odzież, jak i najnowsze trendy ze świata mody. Doskonałym tego przykładem jest odzież z Włoch ITALogY, która dostępna jest w kilku sklepach stacjonarnych w Polsce oraz w internecie. Marka ta posiada wiele ciekawych propozycji kurtek czy płaszczy dla kobiet i mężczyzn, które po pierwsze prezentują się oryginalnie i  wyjątkowo, a po drugie cechują się bardzo dobrymi gatunkowo materiałami. To bardzo istotne, a zwłaszcza jeśli mowa o odzieży przeznaczonej na chłodniejsze dni, kiedy to konieczne jest równoczesne przepuszczanie powietrza przez materiał, a także zatrzymanie ciepła.

Radzimy szczególnie zwracać uwagę na rodzaj tkanin stosowanych do uszycia zarówno odzieży męskiej, damskie, jak i dziecięcej, ponieważ ma to spore znaczenie w przypadku skuteczności ogrzewania naszego ciała. Materiały takie nie powinny zapewnić odpowiednią filtrację i możliwość oddychania skóry, a przy okazji muszą utrzymywać właściwą temperaturę. Tylko wówczas możesz mieć pewność, że odzież taka zadziała i zapewni Ci komfort nawet podczas długiego spaceru w mrozie.

Natomiast styl musisz określić już samodzielnie i szukać propozycji, które odpowiadają Twoim wymaganiom. Jak przytoczyliśmy wcześniej markę ITALogY jest ona bardzo dobrym źródeł inspiracji, ponieważ ciuchy znajdujące się w ich kolekcji nie są typowymi częściami garderoby większości osób. Zatem warto postawić na indywidualizm, który również zimą możesz pokazać wszystkich dookoła. Nie zapominajmy jednak, że już małymi krokami zbliża się do nas wiosna, która z pewnością przyniesie wiele dobrego i nowego w świecie, o czym powiemy Wam już wkrótce.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *