Jak dobrać sandałki dla dziecka?

Sezon wakacyjny otwiera się również dla najmłodszych użytkowników mody, o których jeszcze muszą zadbać rodzice. Jednak dobór sandałów dla swojego dziecka wiąże się również z wieloma aspektami, o których trzeba pomyśleć, aby ostatecznie mogły w nich skakać, biegać i tańczyć, a przy tym czuć się jak na boso.

Odpowiednio dobrany rozmiar

Najważniejszą rzeczą podczas zakupu sandałków dla chłopca czy dziewczynki będzie sprawdzenie długości stopy, a tym samym wkładki do butów, by obuwie pasowało wręcz idealnie. Wszystko to dzieje się podobnie jak przypadku zakupu sandałów dla dorosłych, aczkolwiek my już doskonale znamy własny rozmiar, a w razie czego jesteśmy w stanie sami odczuć czy jest nam wygodnie w danych butach czy też nie. Niestety u dzieci nie zawsze dowiemy się tego od pierwszej chwili, a ich stópka potrafi rosnąć w zawrotnym tempie, a zwłaszcza u chłopców. Właśnie dlatego trzeba na bieżąco sprawdzać ich rozmiar i dopasowywać do aktualnego nowy rodzaj obuwia.

Owszem w sandałkach dziecięcy raczej nic nie powinno uciskać malucha, gdyż większa część stopy jest odsłonięta. Jednak paski nie powinny uciskać dziecka, a najlepiej gdy taki pasek jest regulowany na rzepy, dzięki czemu zawsze może lekko poluzować but lub mocniej go ścisnąć, a poza tym sprzyja to zakładaniu i ich ściąganiu, co dla dzieci jest bardzo ważne.

Wodoodporne i trwałe

Nie radzimy oszczędzać na butach dziecięcych, gdyż będą one narażone na mnóstwo różnych czynności i aktywności, a co za tym idzie zwiększa się ryzyko ich uszkodzenia. Zatem kupno wysokiej jakości sandałków dziecięcych będzie dobrą inwestycją, gdyż wystarczą Twojemu dziecku na cały sezon letni i unikniesz wówczas kupna nowej pary, gdy ta poprzednia się zniszczy. Inną ważną właściwością przydatną w butach dziecięcych jest wodoodporność, a zwłaszcza, gdy mowa o sandałach.

Jak wiadomo dzieci lubią spędzać na wakacjach czas aktywnie i spontanicznie, a szczególnie gdy w okolicy znajduje się dużo wody. Zatem zdarza im się nie ściągać swoich butów i wchodzić na brzeg morza czy jeziora, a to już oznacza możliwe uszkodzenie butów, o ile nie są odporne na wilgoć. Być może wydaje się Ci to drobnostką, aczkolwiek gwarantujemy, że nie pożałujesz swojego wybory wodoodpornych i antypoślizgowych sandałków dla dziecka, które zapewnią im nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo.

Ulubiony kolorek

Wiele dzieci jest mało zainteresowana zakupami, a tym bardziej przymierzaniem butów, dlatego często zachętą są kolorowe wzorki czy odwzorowaniu super-bohaterzy nadrukowani na sandałkach. Dzieci także zwracają uwagę na wygląd, który musi przykuć ich uwagę. Dobrym przykładem są między innymi świecące sandałki, które dla najmłodszych wydają się być niezwykłe i bardzo intrygujące, a wtedy już zapewniamy, że pozbędziesz się problemu marudzenia i płaczu podczas wyprawki na zakupy.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *