Ubrania dla małych alergików

Niestety bardzo często w najmłodszych latach odkrywamy u dzieci różnego rodzaju uczulenia i alergie, które przede wszystkim wynikają ze składu materiałów na odzież dziecięcą. Większość rodziców zaczyna wówczas panikować i nieustannie zmieniać proszki do prania, gdzie tymczasem problem leży zupełnie w czym innym.

Po czym poznać alergię?

Generalnie nie ma jednego zbioru objawów, ponieważ każde dziecko kompletnie inaczej reaguje na czynniki alergenne. Najczęściej spotykanymi symptomami są podrażnienia skóry widoczne na pierwszy rzut, a mogą to być między innymi: zaczerwienienia, wysypka albo złuszczanie się naskórka. Oczywiście nietrudno zauważyć pewne zmiany, gdyż dziecko zaczyna się coraz częściej drapać i narzekać na nieprzestający dyskomfort. W razie poważniejszych sygnałów radzimy od razu skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub alergologiem, który powinien przeprowadzić odpowiednio dopasowane testy. Jednak w przypadku nieco lżejszych przejawów uczulenia warto również spróbować wyeliminować potencjalną przyczynę związaną z chemią stosowaną do prania odzieży. Wiadomo, że im mniejsze dzieci, tym bardziej trzeba uważać i unikać silnych proszków czy płynów do prania lub płukania, ponieważ skóra maluchów jest bardzo wrażliwa na różnego rodzaju chemikalia. Natomiast istnieją także inne sposoby zniwelowania ryzyka wystąpienia u dzieci uczulenia na materiały.

Hipoalergiczna odzież

Oto pierwsza i najważniejsza wskazówka dla wszystkich rodziców, którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z reakcjami alergicznymi. Mogą się one objawiać mniej lub bardziej nasilone, aczkolwiek za każdym razem należy działać szybko i skutecznie. Świetnym środkiem zapobiegawczym jest odzież wykonana z antyalergicznego materiału, gdzie coraz częściej polecany jest jedwab wiskozowy. Jego drogocenne właściwości zostały już docenione przez wielu rodziców, ale również sportowców, alergików czy wszystkich pozostałych kupujących piżamy wykonane z tej konkretnej dzianiny. Zapewne pierwsze pytanie, które nasuwa się wszystkim mamom i tatom to: czy wiskoza to dobry materiał, a zatem przedstawimy poniżej kolejna kilka najważniejszych zalet tej tkaniny.

Głównym atutem jest wspomniana wcześniej hipoalergiczność, która ni przyciąga ani nie utrzymuje na powierzchni materiału szkodliwych alergenów. Wtenczas skóra najmłodszych może swobodnie oddychać i filtrować powietrze, dzięki czemu zostaje całkowicie ograniczone prawdopodobieństwo wystąpienia ponownie reakcji alergicznych. Co więcej, wiskoza doskonale przepuszcza powietrze i gwarantuje przyjemne uczucie chłodu, które zwłaszcza latem okazuje się niebywale przydatne. z kolei kwestia potliwości również ulega zniwelowaniu, gdyż dzianina ta fantastycznie absorbuje wilgoć i zapewnia użytkownikowi pełen komfort zarówno w ciągu, jak i nocy. Okazuje się to szczególnie ważne w przypadku dzieci, które prowadzą bardzo energiczny i spontaniczny tryb życia, dlatego jeszcze raz zachęcamy wszystkich rodziców do wyboru jedwabiu wiskozowego dla swoich pociech i ich zdrowia.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.