Jakie odpowiednie obuwie wybrać dla naszego dziecka?

Wybór dobrych butów dziecięcych nie zawsze jest łatwa tak, jak mogłaby się wydawać. Niektórzy z rodziców stawiają na obuwie dziecięce idealnie dopasowane do stopy dziecka. Musimy jednak pamiętać, że dziecko rośnie bardzo szybko wraz także z jego stopą. Jakie znaleźć odpowiednie obuwie dla naszej pociechy?

Obuwie dziecięce każdego dnia

Nie możemy przesadzić z kupnem zbyt małego jak i zbyt dużego obuwia. Nie jest to trudne, ale musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach, jakimi się kierować. Przede wszystkim nasze dziecko im jest starsze tym bardziej ruchliwe i posiada coraz więcej energii. Co za tym idzie, należy zwracać uwagę w jakim obuwiu dziecięcym porusza się i biega.

Jakie kupić obuwie dziecięce?

Zwracaj uwagę na wszystkie detale w każdych butach przed ich kupnem. Dobrze będzie jeśli obuwie będzie elastyczne i dopasowane pod stopę dziecka tak, aby nie odczuwało ono żadnego dyskomfortu podczas chodzenia czy biegania. Należy również przyjrzeć się czubku buta. Powinien być on szeroki, aby nie spowodowało to ucisku palców lub nieprawidłowego ich ułożenia. But dziecka musi być odpowiednio wyprofilowany. Jego butki muszą być bardzo przewiewne oraz wygodne, aby stopa dziecka w pełni mogła oddychać. Zwracajmy też uwagę na materiał, z jakiego wykonane jest obuwie dziecięce, aby mieć pewność, że nie jest ani zbyt twarde, ani zbyt miękkie, co też utrudnia swobodne poruszanie się. Za to pięta w obuwiu musi być odpowiednio sztywna, aby stabilizowała nóżkę naszej pociechy. Obuwie dziecięce nie może być zbyt ciężkie, aby nie sprawiały ciężkości nodze. Właśnie dlatego polecamy sprawdzone buty Born2be, gdzie z pewnością znajdziesz coś dla swojego malucha. Do tego szeroki wybór modeli, pomoże dobrać Ci idealne buty.

Nie każde obuwie dziecięce sprawdza się

Dzieci potrzebują innego rodzaju obuwia oraz inaczej wyprofilowanej podeszwy. Nie sugerujmy się jedną zakupioną parą, właśnie z tego względu, że maluchowi szybko rośnie stopa. Także należy zaopatrzyć się w obuwie dedykowane na każdą porę roku, ponieważ innego rodzaju buty będziemy potrzebować na jesień, zimę, a innego na wiosnę i lato. Traperki i śniegowce to odpowiednie obuwie na chłodniejszą aurę. Na jesień wybierajmy półbuty, tenisówki oraz obuwie, które będzie odpowiednio chronić stopę przed chłodem. Na wiosnę i lato w grę oczywiście wchodzą lekkie buty, takie jak klapki, sandały lub baleriny. Należy obuwie dziecięce wybierać stosownie do danego okresu w życiu dziecka.

Idealny dobór obuwia dziecięcego nie powinien sprawić nam dużych problemów, jeśli należycie przygotowujemy się do tego tematu. W trosce o bezpieczeństwo i wygodę dziecka wybierajmy dopasowane, lekkie i przewiewne obuwie, takie, dzięki któremu maluch będzie miał frajdę z chodzenia i biegania przez długi okres czasu.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.